Modne kuchnie 2019 – funkcjonalnie i z klasą!

Modne kuchnie 2019 – funkcjonalnie i z klasą!

 Wykończenie kuchni pochłania zwykle sporo czasu i pieniędzy. Wymaga również dopracowanego planu, żeby skończona kuchnia cieszyła oczy i była funkcjonalna przez długi czas. Poznaj najnowsze trendy w urządzaniu kuchni, daj się zainspirować i urządź swoją kuchnię w nowoczesny sposób! 

Nowoczesne kuchnie

Kuchnie stanowiące najnowszy trend w urządzaniu mieszkania, podobnie jak łazienki, urządzone są z wykorzystaniem odważnych kolorów, z naciskiem na barwy ziemi, czyli różne odcienie zieleni oraz brązu. Tak pomalowane wnętrza dobrze jest zestawić z drewnianymi, minimalistycznymi meblami oraz złotymi lub dodatkami. Mimo że wystrój wydaje się zjednoczony z naturą, to w prawdziwie nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć nowinek technologicznych w postaci zaawansowanych i funkcjonalnych sprzętów AGD. Co ciekawe, coraz bardziej wzmacnia się trend panujący od kilku lat, by łączyć kuchnię z salonem. Należy jednak pamiętać, że takie rozwiązanie wiąże się z koniecznością dopasowania stylem dwóch pomieszczeń. 

Trendy kuchenne 2019

Modne w tym sezonie kuchnie odchodzą nieco od klasycznego minimalizmu, czyli białych lub czarnych ścian połączonych z meblami w tym samym kolorze. W obecnych trendach będą kuchnie bardziej kojarzące się z naturą. Stylistyka najmodniejszych wnętrz pozwala na dużą dowolność. Na topie są zarówno ciemne barwy ziemi, jak i urocze pastele. To, co stanowi nowość i główną zasadę, to odważne i śmiałe połączenia. Do pastelowych ścian warto wybrać kontrastujące meble w ciemnych kolorach, które nadadzą wnętrzu równowagi i klasy. W tym roku zdecydowanie na topie są ciemne meble kuchenne. W efekcie chodzi o to, by uniknąć nudnej jednolitości. 

Jak zmienić starą kuchnię na modną?

Jeżeli nie planujesz generalnego remontu w najbliższym czasie, a zależy Ci na zmianie stylu i odświeżeniu wnętrza, zastanów się nad pomalowaniem szafek i ścian, oraz wymianie dekoracji. Wbrew pozorom to właśnie szczegóły najbardziej definiują dane wnętrze! Zwłaszcza że w 2019 modne będą kuchnie nieozdobione nadmiarem dodatków, chyba że będą to dyskretne ozdoby w kolorze złota. Możesz zainwestować również w lampki LED, które dostaniesz za niewielką cenę w praktycznie każdym sklepie. Oświetlenie tego typu nada wnętrzu przytulności i znakomicie wpisze się w najnowszą modę! 

W pogoni za trendami warto pamiętać, by kuchnia pasowała stylem przede wszystkim do Twoich upodobań! Najważniejsze, żeby dla Ciebie i Twojej rodziny kuchenne wnętrze było oznaką stylu i wysokiego komfortu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Porady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *