Płytki do garażu, jakie wybrać?

Płytki do garażu, jakie wybrać?

Garaż jest miejscem zabezpieczającym posiadane auto przed działaniem czynników zewnętrznych, a oprócz tego często wykorzystuje się go jako składzik i pomieszczenie gospodarcze. Chociaż wystrój garażu nie jest tak ważny, jak wygląd kuchni czy salonu, to również warto poświęcić chwilę na zastanowienie się nad odpowiednim pokryciem ścian i podłogi. 

 

Najlepsze płytki do garażu

Podłoga w garażu narażona jest na działanie wielu czynników, ponieważ z reguły nie dbamy o tę powierzchnię tak, jak o podłogi w domu. Z garażu korzysta się na co dzień, a znacznie rzadziej i  mniej chętnie dba się o porządek w tym miejscu. Z tego względu płytki do garażu powinny być wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Polecane są te płytki, które cechuje odporność na ścieranie, oraz taki fason i materiał, który nie przyciąga i nie gromadzi brudu. Dodatkowym atutem będzie powierzchnia antypoślizgowa, co zwiększy bezpieczeństwo i komfort korzystania z garażu. 

 

Płytki do garażu zalety 

Ceramiczne płytki do garażu są sposobem na praktyczne i estetyczne wyłożenie garażu. Płytki do garażu posiadają również inne zalety:

  • Podłoga z płytek nie nasiąka wodą, której jest dużo zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Tych właściwości nie posiada drewno ani beton.
  • Płytki ceramiczne łatwo się czyści, dzięki czemu nie przenosi się brudu z garażowej podłogi do domu. Dodatkowo utrzymanie garażu w czystości nie będzie wymagało dużego nakładu pracy i zaangażowania.
  • Szeroki wybór płytek ceramicznych umożliwia wybranie ciekawego fasonu w korzystnej cenie.

W celu dodatkowego wzmocnienia powierzchni z płytek warto skorzystać ze specjalnych środków do impregnowania powierzchni ceramicznych. 

 

Płytki do garażu – alternatywne rozwiązania

Nie ma obowiązku wykładania garażowej posadzki w garażu płytkami. Do jednych z najpopularniejszych rozwiązań wciąż należy posadzka betonowa, która jest trwała i odporna, a przy tym niewymagająca. Różne rodzaje posadzek betonowych również dają sporo możliwości, jednak nie jest to rozwiązanie tak estetyczne, jak płytki, które tworzą domową atmosferę w garażu i ułatwiają utrzymanie czystości w tym pomieszczeniu. 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Porady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *