Modne łazienki 2019 – dowiedz się, co jest na topie!

Modne łazienki 2019 – dowiedz się, co jest na topie!

Łazienka jest najważniejszym elementem w świeżo zakupionym czy remontowanym mieszkaniu. Z reguły trzeba zrobić ją szybko i zgodnie z wymarzonym planem. Poznaj najmodniejsze trendy na rok 2019! 

Trend 2019 oryginalne wzory

W tonie 2019 roku są śmiałe fasony i oryginalne aranżacje. Tak bogaty trend gwarantuje, że każdy znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie. Zaskoczenie może wzbudzać wykorzystanie tapet w łazienkowych wnętrzach. Zwłaszcza że modne są bardzo śmiałe, florystyczne wzory. Niestety tapeta wydaje się mało praktyczna, a na pewno nieodporna na działanie wody. Na szczęście pomyślano również o tym i najmodniejsze projekty zakładają tapetowanie ścian niemających bezpośredniego kontaktu z wodą. Dostępne są również różnego rodzaju środki zabezpieczające tapetę przed wilgocią. Mimo wszystko ciężko uznać to rozwiązanie za trwałe. 

Najmodniejsze kolory łazienek 2019

W tym sezonie najbardziej w trendach będą zdecydowanie ciemne kolory. Nie będzie to głównie czerń i odcienie szarości, jak można by się spodziewać, a odcienie ciemnej zieleni. Śmiało na ścianach w łazience możemy kłaść również marmur. Tutaj panuje dowolność kolorystyczna, ponieważ modne są zarówno białe i kremowe płytki, jak i ciemne, a nawet całkiem czarne fasony. 

Beton na ścianach w łazience?

Zaskakujący pomysł, ale w myśl hasła, że moda rządzi się własnymi prawami, ma szansę stać się jednym z najpopularniejszych fasonów w 2019 roku. Beton, oczywiście odpowiednio obrobiony, może pokryć łazienkową podłogę lub ściany. Z pewnością nada wnętrzu stylowego i surowego wyglądu, który zrównoważyć można cieplejszymi dodatkami. 

Drewno ponadczasowy akcent modny również w 2019

Miłośnicy tradycyjnych rozwiązań z pewnością docenią trend na elementy wykonane z drewna. Popularne będą również płytki imitujące drewno, które w całości mogą pokrywać ściany lub podłogę w łazience. Naturalnie warto zadbać o umiar i do drewnianych ścian i podłóg nie dobierać podobnych mebli. W przeciwnym razie możemy się przekonać, że nie tylko w przypadku ubrań istnieje ryzyko zostania ofiarą mody. 

Warto przeglądać najnowsze katalogi lub szukać inspiracji w internecie nie tylko dlatego, by poznać sekrety najmodniejszych aranżacji, ale by znaleźć sposób na wykonanie łazienki idealnie pasującej do własnych upodobań. Ważne jest, by łazienka łączyła w sobie elementy dobrego smaku i eksplozję piękna razem z praktycyzmem i funkcjonalnością.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Porady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *