Pająki w domu – jak się ich pozbyć?

Pająki w domu – jak się ich pozbyć?

Chociaż większość zwierząt uznajemy za kochane i staramy się, coraz mocniej, żyć w zgodzie z naturą, to pająki stanowią pewien wyjątek. Niewiele osób jest w stanie zadeklarować sympatię do tych długonogich stworzeń. Co robić, kiedy regularnie pojawiają się w Twoim domu? 

Jak pozbyć się pająków z domu?

Chociaż pająki z pewnością nie porywają urodą, to są raczej przyjaciółmi człowieka, przynajmniej te w Polsce. Przede wszystkim żywią się owadami, co szczególnie przydatne jest w zwalczaniu much, które irytują o wiele bardziej niż dowolny rodzaj pająka. Bez względu na zalety, trudno jest nam tolerować pająki w domu, zwłaszcza jeśli jest ich dużo i są duże! To zrozumiałe, że w starciu z czarnym odwłokiem i długimi, szybkimi odnóżami wszelkie argumenty o pożyteczności tych zwierząt zdają się nie działać. W celu odstraszenia pająków z domu możesz sięgnąć po kwasek cytrynowy. W roztworze z wodą stanowi idealny środek odstraszający te stworzenia. Z kolei jesienią pomocne mogą być kasztany, bo ich zapach również nie podoba się pająkom. Skutecznym sposobem, ale dość krótkotrwałym, jest spray na owady. Ten sposób ma jednak istotne wady: 

– Wysokie stężenie chemicznych substancji zabija pająki i nie jest zbyt korzystne dla człowieka, zwłaszcza gdy korzystasz z niego często, ponieważ pająki lubią do Ciebie wracać.

– To jeden z droższych sposobów na insekty. Dodatkowo te najbardziej skuteczne preparaty są trudno dostępne. W trakcie pozbywania się nieproszonych gości z domu, warto mieć na uwadze również swoje zdrowie. Szczególnie, że pająki nie są szkodliwe dla człowieka i nie trzeba panikować. Warto poszukać dobrych rozwiązań wśród domowych sposobów. 

Najlepsze sposoby na pająki

Pająki należą do grupy zwierząt, które odnajdują się w środowisku suchym oraz wilgotnym niemal tak samo dobrze. Warto pamiętać o kilku rzeczach, a pająki nie będą pojawiały się w naszym domu tak często: 

– Dbaj o czystość mrocznych zakamarków Twojego domu. Kurz lub resztki jedzenia stanowią wabik na pająki.

– Pająki zwykle przebywają tam, gdzie są muchy. Przeciwko większości insektów skuteczna jest siatka na okna, dostępna już za kilkanaście złotych. Nie przedostaną się przez nią nie tylko muchy, ale i duże pająki, których tak się boimy.

– Skorzystaj z pomocy kota! Właściciele kotów zwykle nie mają problemów z pająkami, ponieważ koty na nie polują. Warto wypróbować najpierw naturalne sposoby na walkę z pająkami, ponieważ wtedy mamy pewność, że nie zaszkodzimy również sobie. 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Porady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *